Murat Kulak 2018-02-27T13:46:38+00:00

Murat Kulak

Murat Kulak

Murat Kulak, İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nde lisans eğitimini, Yeditepe Üniversitesi’de yüksek lisans yapmıştır, halen aynı üniversitede İşletme Yönetimi üzerine Doktora yapmaktadır.

İş yaşamına 1996 yılında Paşabahçe Cam Sanayi A.Ş. Yurtdışı Satış sorumlusu olarak başlamış, Asya pazarında satış ve pazarlama faaliyetleri yürütmüştür.

1997 senesi itibari ile de 18 yıllık Netaş kariyeri boyunca Tedarik Zinciri Yönetimi ve Malzeme İdaresi konularında pek çok projeye imza atmıştır.2015 senesinde Enerji Sektöründe faaliyet gösteren Naturelgaz A.Ş.’ye transfer olarak, İcra Kurulu Üyesi, COO (Chief Operating Officer) olarak, Avrupa’nın en büyük Sıkıştırılmış Doğalgaz (CNG – Compressed Natural Gas) operasyonlarının başına geçmiştir.
Geliştirdiği “Beş Aşamalı Dönüşüm Yaklaşımı” ile organizasyonel siloların yıkılması, kurumsal dönüşümün ve sürdürülebilirliğin sağlanması, Operasyonel Mükemmellik konularında danışmanlık vermektedir.

Lisanslı triatlet ve dalgıç olan Murat Kulak, her sene bir Maraton, iki Ironman 70.3 Uzun Mesafe Triatlon yarışına katılmaktadır.