Nihal Ağca 2018-02-27T13:45:06+00:00

Nihal Ağca

Nihal Ağca

Nihal Ağca, ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra 10 yılı şube ve bölge yöneticiliği olmak üzere toplam 17 yıl çeşitli yerli ve uluslararası bankalarda çalışmıştır. Bankacılık sonrasında değişik sektörlerde Satış ve İş Geliştirme Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur. Bu görevleri sırasında kurumlarda 10 kişiden 150 kişiye kadar olan satış ekiplerinin kurulması, eğitimi, performanslarının değerlendirilmesi ve yönetimini üstlenmiştir.

Son 5 yıldır insan kaynakları alanında seçme ve işe yerleştirme konusunda danışmanlık yapmaktadır. Aynı zamanda Liderlik, İletişim, İnsan Kaynakları ve Satış konularında orta-üst düzey yöneticilere, kamu ve özel sektörden çeşitli kurumlara danışmanlık ve eğitim hizmetleri veriyor olup aynı alanlarda Kadir Has Üniversitesi’nde de dersler vermektedir.

Sivil toplum ve kadın hakları konusunda aktif çalışmalar yapan Nihal Ağca aynı zamanda Washington merkezli Capital Turkish Connections (capitaltc.org) isimli düşünce kuruluşunun yönetim kurulu üyesidir.