Nusret Cömert 2018-02-26T12:15:06+00:00

Nusret Cömert

Nusret Cömert

Nusret Cömert, 1982 yılında Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur ve 1983 yılında İstanbul Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans üstü eğitimini tamamlamıştır. Dünyanın en saygın okullarından Harvard Üniversitesi’nin İleri Liderlik Girişimi’ne kabul edilen ilk ve tek Türktür.

1984 – 2014 yılları arasında 30 yıl Royal Dutch Shell’de görev yapmıştır. 12 yıl boyunca Türkiye’de petrol ürünleri konusunda faaliyet göstermiş, bu dönemde Shell Türkiye’nin, akaryakıt sektörünün liberasyon sürecinde transformasyonunu gerçekleştirmiştir.

Peşinden Royal Dutch Shell’in Londra’daki merkezinde iki yılı aşkın bir süre, içerisinde Türkiye’nin de yer aldığı Doğu Akdeniz Bölgesi İş Geliştirme Müdürü olarak atanmıştır. 2002 – 2014 yılları arasında Türkiye’de arama ve üretim ile doğal gaz ve enerji faaliyetlerinin Murahhas Azası ile kurucusu olduğu Shell Enerji A.Ş.’nin (SEAŞ) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmüştür.

Dört yıl Akfen Holding A.Ş.’nin Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliğini yapmış olup halen Borusan Mannesman Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesidir.